Bradavice za dob Pobertů (3. kapitola)

26. dubna 2012 v 20:58 | Tonksová |  Kapitolovky
3. kapitola

Narcissa

Jakmile jsem se posadila ke stolu na snídani, uslyšela jsem známí hlas, který opět poslouchal každý, kdo ho slyšet mohl. Ostatně jak jinak, že. Lucius Malfoy. "Luciusi, no tak to tvoje vychloubání stejně nikoho nezajímá." Několik holek se po mně naštvaně podívalo, očividně jim vadilo, že jsem jejich idola přerušila, ale já musela.
To prostě nejde jinak, vždy když pak vidím ten jeho nevinný, překvapený výraz… A navíc, jsme se vsadili, že ten kdo si začne, dostane bod a ten kdo spor vyhraje, dostane dva body, ten z nás který bude mít o Vánocích (původní domluva byla po Vánocích, jenže protože je ples tak oba zůstáváme, přesunuli jsme to na Vánoce) bude muset tomu druhému splnit 2 přání. A mít u Luciuse Malfoy dvě přání, které musí splnit, může být pořádná zábava.
"Ale, ale Blacková. Copak, už ti chyběla moje pozornost, co?" Pár lidí se zasmálo. Já však, nezaváhala: "Ani ne pozornost, jako pár bodů k vítězství." Nezvládla jsem se ovládnout a ušklíbla se, jakmile jsem si všimla kolik holek a i několik kluků zaraženě těkalo pohledem z jednoho na druhého a rádi by dostali vysvětlení. Všimla jsem si, že Lucius vynaložil, většinu svého sebeovládání aby se taky neušklíbl, avšak radost, že by jim něco upřesnil, jim neudělal. "Ale no tak, slečno Narcisso Blacková, nestydíte se takhle motat hlavu svému okolí?"
Teď již nám vysel na rtech skoro každý. "Luciusi, víš přece, že mě baví mnohem víc motat hlavu tobě." Dost lidí vyprsklo smíchy. Pozorovat naše při, bylo nejspíš vskutku zábavné. Lucius se však rozhodl vyhrát: "Ale je smutné, že se ti to nedaří, co? Ačkoliv já si tě mezitím kolem prstu omotal." Lidé se opět hlasitě zasmáli.
Chtěla jsem něco namítnout, ovšem než jsem to stihla, vykřikla Bellatrix: "Narcisso pozor!" Automaticky jsem vytáhla hůlku, avšak jen přede mě neškodně dopadl balíček. Chtěla jsem ho otevřít, nýbrž jsem si všimla dopisu, co byl k balíčku. Otevřela jsem tedy zvědavě dopis. "Ahoj Cisso, doslechly jsme se o plese, tak ti posíláme šaty, jaké si nám popsala, že by sis přála. Řekni Bellatrix ať také napíše jaké šaty, si přeje. Moc se nám po vás stýská. (Ps: zmiň se, ať si o šaty napíše i Andromeda, nemůže nám udělat další ostudu, stačí, že není ve Zmiozelu).
Rychle jsem vše řekla Bellatrix, cestou se zastavila za Andromedou, také jí vše vyřídila a šla jsem na pokoj si šaty prohlédnout. Ostatní je smějí vidět, až na plese.

Lucius

Ve chvíli, kdy Narcissa odešla, mi došlo, že jsem vyhrál. Skvělé. Smím si připsat další dva body. Tak mě napadá, že bych ji mohl pozvat na ples. Nebo Bellatrix. Avšak mám takoví pocit, že Belatrix má v plánu pozvat můj kamarád Rodolphus. A navíc s Cissou je mnohem větší zábava. Také je z čistokrevného a starého rodu, na rozdíl od spousty ostatních dívek. Ano pozvu Narcissu.
Ihned když jsem se zvedl od stolu, se zvedli i Crabbe a Goyle. Vzdychl jsem. "Zůstaňte tu. Chci být sám." Udiveně na sebe pohlédli jako by to museli zpracovat a pak se opět posadili. Nechápu, proč si je vlastně vydržuju, ochranku nepotřebuju. No ačkoliv občas to není na škodu. A když chtějí, dokážou být docela chytří.
Než jsem se dostal z jídelny, přidaly se ke mně Natasha a Claudie. Musím uznat, že bych byl překvapený, kdyby se mi povedlo odejít samotný. Naštěstí mi zobali z ruky. Na ty když jsem promluvil, doslova jsem viděl, jak se jim podlamují kolena. Měl jsem skvělý nápad jak se jich zbavit.
"Holky, od té chvíle co jsem se dozvěděl o tom plese, přemýšlím koho pozvat." Oběma zrůžověly tváře. Potlačil jsem pousmání. "Máte obě partnera?" Obě dvě okamžitě pokývali hlavou, že ne. Ačkoliv já si vzpomínám, jak Claudie přikývla Noxovi. "Natasho promiň myslím, že jsem si již vybral."
Natasha přikývla a najednou zmizela. Dobrá, jde to skvěle, Nox ve společenské místnosti byl. Než si ho Claudie všimla, nenápadně jsem ho zavolal blíž a ji otočil tak, aby na něj neviděla. "Takže jdeš se mnou na ten ples?" Claudie přikývla. Nox se tvářil překvapeně, ne však ublíženě. Já se usmál. "Claudie, já však s tebou nejdu." Claudii poklesla brada, téměř se rozbrečela, a když se otočila, stála naproti Noxovi, který mi ukázal palec nahoru a ústy naznačil dík. To už se skutečně rozbrečela a odešla do pokoje. Nox se umíval, věděl, že najít partnerku nebude mít problém, ale hodlá jít s někým, kdo slovo dodrží.
V tu chvíli jsem si ji všiml. Seděla v křesle u krbu a pozorovala mě. Přišel jsem k ní. "To bylo pěkně hnusný." Hned po mě vyjela. Musel jsem pokývat hlavou, co ty holky občas nenapadne. "Narcisso, slíbila to Noxovi a potom bez zaváhání přikývla mně." Zvedla oči v sloup. "A proč ses jí vůbec ptal?" Pokrčil jsem rameny, "chtěl jsem se jí zbavit, abych byl sám." Probodávala mě naštvaným pohledem, "mohl si to udělat citlivěji."
Přikývl jsem, nepřišel jsem se s ní hádat. "Dobrá, omluvím se jí. Avšak já chtěl být sám z dobrého důvodu." Jedno obočí mírně zvedla nahoru, "a to?" Nezaváhal jsem ani na minutku a hleděl do očí, aniž bych uhnul, "Chtěl jsem se zeptat, jestli bys se mnou nešla na ten ples?" Zarazila se, tohle nejspíš nečekala. Po chvíli odpověděla, nečekaně: "po tom co jsem teď viděla? Pořádně si to rozmyslím." Pak vstala a odešla za Claudií, byla s ní na pokoji.
Já měl, co dělat aby mi neklesla brada. Nečekal jsem nic jiného, než ano. Nakonec jsem se však usmál, přesně tohle je ten tip holky, s kterou se dokážu dobře pobavit, ne ta která mi na vše kývne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Koho byste oživili?

Siriuse 12.5% (4)
Lupina 12.5% (4)
Tonksovou 9.4% (3)
Jamese 9.4% (3)
Lily 0% (0)
Severuse 3.1% (1)
Freda 9.4% (3)
Belatrix 9.4% (3)
Voldemorta 6.3% (2)
Červíčka 3.1% (1)
Dobbyho 6.3% (2)
Pošuka 9.4% (3)
Cedrika 6.3% (2)
Brumbála 3.1% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama