Bradavice za dob Pobertů (2. kapitola)

25. dubna 2012 v 18:35 | Tonksová |  Kapitolovky
2. kapitola

Nyní je většina postav ve čtvrtém, s výjimkou Luciuse, Belatrix, Crabba a Goyla, kteří jsou v pátém ročníku.

James

Zrovna jsem se zamyslel, když na mě Remus promluvil a já si uvědomil, že sedím ve společenské místnosti a nejsem na famfrpálovém hřišti. "Co jsi říkal, Remusi?" Remus zvedl oči od knihy a překvapeně se na mě podíval, "já nic neříkal." Sirius se zasmál, ale já měl pocit, že na mě vážně mluvil. Zrovna jsem se chtěl zase zamyslet, když sem si všiml rudých vlasů, těsně před tím, než se buclatá dáma zavřela.
Rychle jsem vyskočil s křesla a rozběhl se na chodbu. "Hej Evansová!" Lily se zarazila a její kamarádka Alice se zasmála. Pomalu se otočila, vypadalo to, jako by přemýšlela má-li se otočit. "Co je Pottre?" Usmál jsem se pro sebe, zobe mi z ruky. "Dneska ti to sluší." Lily si hlasitě povzdechla. Jistě, doufala, že ji někam pozvu. "A to jsi zpozoroval z pohledu na moje záda?" Alice se opět zahihňala, Lily se otočila a obě odcházely.
Když se otočily, musel jsem si povyskočit radostí. Jo ještě chvíli a bude moje! Ještě, než zmizely z dohledu, napadlo mě, že bych ji dál mohl těšit svoji společností. "Počkej, Evansová. Kam jdete?" Ani se neotočila, asi se bála, že se jí z pohledu na mě podlomí kolena a jen zamumlala, "Na snídani, kam asi?" Usmál jsem se. "Půjdu s vámi." Lily se prudce otočila. "Ne nepůjdeš. Ty totiž Severuse i Narcissu nesnášíš, jsou totiž ze Zmiozelu. A já si s nimi chtěla před snídaní ještě promluvit."
Ona se zase hodlá vybavovat s tím moulou Severusem? Měla pravdu, toho jsem nesnášel. Avšak Narcissa mi nijak nevadila, byla přátelská. A neboť, to byla Zmiozelačka byl tohle obrovský výkon, ačkoliv měla jisté, pro Zmiozel typické aristokratické rysy, nebyla agresivní. Jestli bych měl, někdy s někým ze Zmiozelu vycházet, nejspíš by to byla ona.
Vrátil jsem se za kluky. Sirius se na mě šklebil, Remus si dál nezaujatě četl a Peter na mě vyvaloval prasečí očka. "Tak co?" Zeptal se Peter zvědavě, sotva jsem se posadil. Usmál jsem se, "je ze mě skutečně hotová. Úplně to na ní vidím." Peter neustále přikyvoval, Sirius otevíral pusu, aby si do něj rýpnul, avšak předběhl ho Remus Lupin, který ovšem promluvil na mě. "No já ti nevím, nejsem si jistý, že se dá to, co k tobě cítí nazývat zalíbením." Zasmál jsem se. "Ale Remusi, to že jsi s ní nejlepší z ročníku, ještě neznamená, že rozumíš jejímu srdci." Remus pokrčil rameny a četl si dál.

Lily

"Ten Potter je takový idiot." Alice se pousmála, Narcissa mírně přikývla, ale Severus pouze stáhl rty do úzké čárky. Nesnášel Jamese a bylo to pochopitelný. Kdykoliv ho James potkal, okamžitě začal Severuse otravovat a to k tomu neměl ani důvod. Upřímně mě udivuje, že na Narcissu nikdy nic neřekl, nejspíš to bylo, protože byla moje dobrá kamarádka, ačkoliv to byl Severus taky, jenomže to byl kluk a navíc Narcissa byla pod ochranou Luciuse Malfoye, který se s Jamesem v celku ignoroval.
Potter ten namyšlený parchant, jak ji otravoval život. "Severusi, tak na co čekáš?" Cissa k něčemu Severuse pobízela a ten se jen nervózně díval z Narcissy na mě a zpět. Když Severus dál mlčel, nervózně jsem přešlápla. "O co jde?" Severus stále mezi námi váhavě přeskakoval, až to Narcissa nevydržela a přísně se na něj podívala: "Severusi Snape, jestli to okamžitě neřeknete, povím to sama a to pro tebe bude trapas na celý život." O čem to mluví? Vážně bych to ráda věděla.
Severus se konečně zastavil očima na mě, ale koukal mi na špičky. "Lily?" Nezmohla jsem se na víc než, "ech?" Jemu to, ovšem stačilo. "Šla bys se mnou na Vánoční ples?" Nezvládla jsem se ovládnout, vykulila oči a zeptala se: "CO?" Severus se přikrčil, jako by mu někdo dal pěstí, zamumlal něco ve smyslu, "zapomeň na to." A chtěl odejít. Naštěstí jsem se probrala v čas. "Počkej. Jo půjdu s tebou, moc ráda. Já se jen zarazila, jak víš, že Vánoční ples bude, vždyť nás Brumbál na začátku roku neupozornil?" Slova se opět ujala Narcissa, neboť to vypadalo, že se Severusem to každou chvíli sekne.
"Máme to napsané ve společenské místnosti, už od rána. Brumbál připsal, že to mělo být překvapení, proto žádné upozornění předem, ještě je stejně celkem čas. A vy to tam nemáte?" Tentokrát i za mě musel někdo odpovědět, já byla v šoku, že ples bude, hrozně jsem si přála, aby byl. Když si Alice všimla, že asi budu mlčet ještě dlouho, odpověděla: "no asi to tam máme. Něco na nástěnce bylo, jenomže jsme se chtěly podívat, až po snídani, byl tam Potter, a Lily se s ním vybavovat nechtěla."
"Aha, tak já půjdu." Narcissa nám věnovala poslední úsměv a odešla. Severus ještě chvíli stál, poté jakoby se probral s transu, rozloučil se a také odešel. Když jsme byli s Alicí sami, zavýskla jsem: "Bude ples!" Alice se na mě usmívala, avšak poněkud jízlivě dodala: "A ty na něj jdeš se Snapem." Neubránila jsem se pokušení protočit oči. "Vždyť není tak špatný. Jen to prostě nemá jednoduchý s rodinou, vím, občas dokáže být zlý, ale nemyslí to tak. Narcissa taky není andílek." Alice chtěla asi ještě něco namítnout, já však uslyšela Pottera a jeho bandu tak jsem ji rychle popadla za rukáv a odtáhla, rychle si sednout, mezi skupinku lidí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama