Bradavice za dob Pobertů (1. kapitola)

24. dubna 2012 v 19:50 | Tonksová |  Kapitolovky
Předem se omlouvám, za chyby.

Prolog: Tato kapitolovku bude vyprávět příběhy Pobertů, Lily, Narcissy, Luciuse a spoustu dalších v jejich školních letech.

1.kapitola:
Tahle kapitola o ničem moc nebude, pouze pohled Lily Evansové a Narcissy Blackové, když jeli poprvé do Bradavic a poté jisté shrnutí, co se stalo než se dostaneme do další kapitoly.

Lily.
Zvědavě jsem se rozhlížela kolem sebe. Do Bradavic jedu tento rok poprvé a o této škole jsem se doslechla teprve o letních prázdninách, když mi přišel dopis o tom, že jsem čarodějka. Jsem neskutečně zvědavá, všude je plno lidí oblečených v hábitech i v mudlovských šatech, jak jsem pochopila mudlové jsou ti, co neumí kouzlit.
Rodiče jsou neskutečně šťastní a já taky. Jenom nikde nemůžu najít Severuse, slíbil mi, že se tu určitě uvidíme. Možná nechce, aby u toho byli jeho rodiče. Chudák, nechápu, co jeho rodičům na mě vadí, copak tak záleží, že nepocházím z kouzelnické rodiny? Vždyť mi říkal, že ne. Najednou mě z myšlenek probral něčí hlas. Máma, mi říkala, že bych měla již nastoupit. Rychle jsem je objala a dostala se se sestrou Petúnií, do nepříjemného sporu. Ony mi záviděla, ale nepřiznala to. Nazývala mě zrůdou. Raději jsem nastoupila.
V slzách jsem omylem do někoho vrazila. "Omlouvám se." A otřela jsem si slzy. Plavovlasá dívka se na mě sebevědomě usmála. "Jsi v pořádku?" Jen jsem přikývla. Nabídla mi ruku: "já jsem Narcissa, jedu do Bradavic letos poprvé. Předpokládám, že ty taky?" Rychle jsem se vzpamatovala, "Ano jedu. Jsem Lily." Dívka nejspíš chtěl říct ještě něco, avšak někdo ji zavolal, tak rychle vyhrkla: "tak zase někdy." A běžela ke kupé. Já šla najít Severuse.

Narcissa

Zrovna jsem se seznámila s dívkou, jménem Lily, když na mě zavolala moje sestra Bellatrix. Nejspíše se bála, že se opět bavím, se svojí starší sestrou Andromedou, která byla na rozdíl od zbytku rodiny v Mrzimoru, což nikdo nemohl snést, ačkoliv se snažili přemáhat. Neustále si říkali, že mohla skončit v Nebelvíru. Avšak stejně stačilo, těch pár slov a objetí, které jsme prohodily na nástupišti, abych si vysloužila varovné pohledy celé rodiny.
V kupé seděli s Bellatrix tři kluci. Myslím si, že to byli její kamarádi, ona byla nyní ve druhé třídě. Byli jsme od sebe rok, a přesto mám často pocit, že se líp cítím s Andromedou, která byla o šest let starší, tím pádem tento rok byl pro ni v Bradavicích poslední.
Jakmile jsem vstoupila do kupé, kluk, který měl velmi světlé, uhlazené vlasy, se usmál a posunul se, aby mi uvolnil místo vedle okna. Také jsem se usmála. Jakmile jsem se posadila, Bellatrix nás představila. Světlovlasý kluk vedle mě se jmenoval Lucius, kluk s černými vlasy, který vypadal, jako koblížek byl Crabbe. A poslední kluk vedle Luciuse, který byl také celkem oplácaný byl Goyle.
Moc nadšená jsem s této společnosti nebyla. Crabbe i Goyle, (raději se nechali oslovovat příjmením), byli tupouni poslušní udělat vše, co Luciusovi na očích viděli a Lucius byl namyšlený, bohatý synáček, hrdý jedině na svou čistokrevnou rodinu. A Bellatrix se v této společnosti skvěle bavila. Občas jsem něco přikývla, většinu času jsem však přemýšlela nad tím, co asi dělá Andromeda, bylo mi jasné, že ona je obklopená zajímavějšími lidmi. I když i na Bellatrix, byli tito příliš nudní, musím se jí zeptat, co ji na nich tak zaujalo.


Než se znovu vrátíme do Bradavic, uplynulo pár let, Lily se dostala do Nebelvíru, kde se do ní bezhlavě zamiloval jistý James Potter, Lily, ovšem jeho lásku neopětuje, připadá jí jako namyšlený a příliš sebevědomí trouba. Severus Snape, se s Lily dál přátelí, ovšem s Jamesem se nesnášejí. Lily se též, spřátelila s Narcissou z čehož ovšem není nadšená její sestra Bellatrix, která jí neustále předhazuje, že je Lily z Nebelvíru, ačkoli sama má v Nebelvíru svého favorita, Jamesova nejlepšího kamaráda Siriuse Blacka. Sirius o její lásce nemá tušení, střídá holky jako ponožky a navíc se snaží stát zvěromágem, aby mohl doprovázet přítele Remuse Lupina, který je vlkodlak. Zvěromágem se také pokouší stát kluk z Nebelvíru, který leze za Jamesem, Siriusem a Remusem jako ocásek, Peter Pettigrew. Lucius Malfoy se mezitím stal zmiozelskou hvězdou. Dál se přátelí s Belatrix, Crabbem a Goylem i s Narcissou, se kterou ovšem mají přátelství založené především na tom, že nevynechají jedinou možnost do sebe rýpnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Koho byste oživili?

Siriuse 12.5% (4)
Lupina 12.5% (4)
Tonksovou 9.4% (3)
Jamese 9.4% (3)
Lily 0% (0)
Severuse 3.1% (1)
Freda 9.4% (3)
Belatrix 9.4% (3)
Voldemorta 6.3% (2)
Červíčka 3.1% (1)
Dobbyho 6.3% (2)
Pošuka 9.4% (3)
Cedrika 6.3% (2)
Brumbála 3.1% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama